1995 tarihinde kurulan

İMTA ENDÜSTRİYEL TESİSLERİ İNŞAAT  SANAYİ  TİCARET  VE LİMİTED ŞİRKETİ, genç ve dinamik  bir Kuruluş yapısı ile; ·  Uluslararası işbirliklerine ve iş ortaklıklarına hazır, ·  Türkiye’nin büyük Kamu Kuruluşları ile iş yapma deneyimine sahip,    Esnek yapısı ile üstlendiği projelerde, teknolojik değişimleri izleyerek, gelişmiş inşaat ve imalat teknolojilerini kullanabilen,    Mühendislik birikimi ve teknolojik uygulamaları ile projelerini planlandığı şekilde, zamanında tamamlayan  bir şirkettir.

   Kuruluşumuzun ana iştigal konularından başlıcaları ; Bilimum İnşaatlar, Endüstriyel inşaatlar, altyapı inşaatları, petrol ve petrol ürünleri boru hatları inşaatları ve şehir içi doğal gaz şebekesi altyapı inşaatlarıdır.

   Her türlü inşaatta, altyapı, üst yapı ve mühendislik hizmetleri arasında gerekli ilişkileri ve ihtiyaçları üst seviyede bir disiplin anlayışı ile karşılamak amacı ile yönetim ve organizasyon süreçlerini tamamlamıştır.

   Kuruluşumuz, kaliteyi bir yaşam felsefesi olarak benimseyip müşterilerimizin sürekli memnuniyetini kendisine amaç edinmiştir.